اخبار سایت قدیم

بازدید فرماندار قروه از طرح های عمرانی بخش چهاردولی

بخشدار چهاردولی:پرداخت بیش از9 میلیارد ریال تسهیلات حوادث وخسارت بارندگی در چهاردولی
بازدید فرماندار قروه از طرح های عمرانی بخش چهاردولی
یک شنبه 11 تیر سال 1396

بخشدار چهاردولي گفت: در راستاي مقاوم سازي بافت هاي روستايي آسيب ديده 9 ميليارد و 250 ميليون ريال تسهيلات حوادث و خسارت بارندگي ها، به چهار روستاي آسيب ديده بخش چهاردولي شهرستان قروه اختصاص يافت.


کيان عبدي در بازديد فرماندار قروه و مسئولين شهرستان از پروژه هاي عمراني بخش چهاردولي افزود: 23 خانواده روستاي قاورمه دره، هفت خانواده روستاي تکيه سفلي، يک خانواده روستاي تکيه عليا و يک خانواده روستاي درمه به بانک معرفي شدند.


به گفته وي از 67 خانوار در روستاي قاورمه دره در مرحله اول 23 خانوار از تسهيلات 200 ميليون ريالي با نرخ پنج درصد و بازپرداخت 15 ساله و 50 ميليون ريال وام بلاعوض براي ساخت و ساز در راستاي مقاوم سازي پرداخت شده است.


عبدي از معرفي 11 خانوار روستاي قاورمه دره در مرحله دوم براي پرداخت تسهيلات براي مقاوم سازي خبر داد و افزود: با حمايت دولت و همکاري بنياد مسکن انقلاب اسلامي شهرستان قروه نقشه و جواز ساخت براي اين روستائيان رايگان بوده است.


وي با اشاره به بازديد از طرح دفن بهداشتي فاضلاب روستاي شهاب الدين گفت: اين پروژه به طول هزار و 100 متر اجراء شده که براي اين طرح 500 ميليون ريال از محل اعتبارات دهياري هزينه شده است.


بخشدار چهاردولي ادامه داد: اين طرح 50 درصد روستا را پوشش مي دهد.


وي با اشاره به اجراي راه ارتباطي روستايي حسن آباد محمد نظر به طول 2 هزار و 700 متر گفت: اين محور ارتباطي شهاب الدين – سوتپه را به حسن آباد متصل مي کند.


عبدي اظهار کرد: براي اين طرح چهار ميليارد و 500 ميليون ريال از محل اعتبارات شهرستاني هزينه شده است که اميدواريم در اعتبارات سال جاري پنج ميليارد ريال براي اين طرح پيش بيني شود.


اين مسئول از راه ارتباطي قروه - صندوق آباد و کمربندي معبر 24 متري شهر دزج خبر داد و گفت: اين طرح هزار و 200 متر است که سه ميليارد ريال از محل اعتبارات شهرداري براي زيرسازي 300 متر هزينه شده است.

عبدي با اشاره به اينکه از هزار و 200 متر اين مسير300 معارض وجود دارد افزود: اين طرح با پيشرفت فيزيکي 65 درصد 300 متر زيرسازي اجراء شده و 150 متر جدول گذاري و آسفالت در دست اقدام است.