اخبار

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان کردستان خبر داد :

احداث 6 پایگاه امداد و نجات بین شهری در مسیرهای مواصلاتی کردستان

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان کردستان با فرماندار شهرستان قروه دیدار و گفتگو کرد .
احداث 6 پایگاه امداد و نجات بین شهری در مسیرهای مواصلاتی کردستان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه  ، در این دیدار که با حضور نماینده ولی فقیه در هلال احمر کردستان و معاون سازمان امداد و نجات هلال احمر کردستان وهمچنین رئیس شعبه قروه برگزار شد ، محمد باقر محمدی با اشاره به کمبود پایگاه های امدادی در سطح استان و لزوم احداث این پایگاه ها در شهر های دارای اولویت گفت : سهمیه استان کردستان احداث 6 پایگاه است که با توجه به نیاز شهرستان قروه و وجود نیروهای فعال و پتانسیل خوب در بین جوانان و داوطلبان ، احداث پایگاه در روستای وینسار به عنوان ورودی شهرهای همدان ، سنقر و اسد آباد در دستور کار قرار گرفته است .

محمدی اظهار داشت : در استان یازده پایگاه امداد جاده ای و یک پایگاه امداد هوایی فعال است و در کنار اینها 6 پایگاه هم به صورت موقت در امر امداد رسانی فعالیت می کنند .

فرماندار قروه نیز در این دیدار با اشاره به خدمات و تلاش های جمعیت هلال احمر گفت : استفاده از ظرفیت و توان جوانان جمعیت و تلاش برای انجام بهتر خدمات امدادی در زمان حوادث و حفظ آمادگی نیروهای امدادی از دغدغه های ماست .

موحد امان اللهی افزود : در خصوص احداث پایگاه و رفع مشکل زمین مورد نظر در روستای وینسار تلاش شود که استارت این پروژه در اولین فرصت زده شود چرا که هم موجب توانمندی شهرستان به لحاظ وسایل و تجهیزات امدادی می شود و هم خود پایگاه به عنوان یک ظرفیت بزرگ در شهرستان مد نظر قرار گیرد .

گفتنی است اولین پایگاه امداد و نجات بین شهری قروه در روستای گنجی در کیلومتر 17 قروه به سنندج قرار دارد و پایگاه دوم نیز در روستای وینسار احداث خواهد شد .

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان کردستان

بازدید [ 339 ]
برچسب ها