اخبار

فرماندار شهرستان قروه:

اجرای قانون و تسهیل فرایند امور اداری موجب بهره وری در امکانات و زمان می شود

با حضور فرماندار و رئیس شورای آموزش وپرورش شهرستان قروه موانع و مشکلات هنرستان کشاورزی ابوعلی سینا واقع در روستای ویهج مورد بررسی قرار گرفت .
اجرای قانون و تسهیل فرایند امور اداری موجب بهره وری در امکانات و زمان می شود

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه ، با هدف شناسایی ورفع موانع ومشکلات موجود در هنرستان کشاورزی ویهج فرماندار و تنی چند از مسئولین شهرستانی از قسمت های مختلف این هنرستان بازدید کردند.

 

    موحد امان اللهی فرماندار شهرستان قروه که به همراه ، بخشدارمرکزی ،مدیران و روسای : آموزش وپرورش ، جهاد کشاورزی ، امور آب ، برق ، معاون دامپزشکی ،آب وفاضلاب روستایی وشهری ،دهیارواعضای شورای اسلامی روستا از هنرستان کشاورزی روستا بازدید کرد ند، ضمن قدردانی از تلاش وزحمات همه کسانی که به نوعی برای ارتقای سطح کمی وکیفی آموزش وپرورش تلاش می کنند ،گفت :اجرای قانون ،تسهیل فرایند امور اداری وحذف قوانین دست وپا گیر می تواند به بهره وری در زمان وامکانات موجود کمک کند .

امان اللهی در بازدید از ساختمان نوساز هنرستان ضمن انتقاد از عدم دریافت مجوز ساخت و پروانه ساختمانی برای این مجتمع آموزشی و وجود مشکلات و نقص فنی در تأسیسات آن خواستار پیگیری موضوع و تذکر به کارفرما در رعایت درست و اصولی قوانین ساخت و ساز شد .

این ساختمان توسط سازمان تجهیز و نوسازی مدارس ساخته و به صورت موقت تحویل آموزش و پرورش شهرستان شده است و از نظر فیزیکی آماده تحویل است اما فرماندار قروه اظهار داشت  که تا رفع تمامی مشکلات فنی و همچنین تا زمانی که نقشه مهندسی و مدارک مربوط به این مجتمع آموزشی به فرمانداری و آموزش و پرورش ارسال نشود و توسط کارشناسان مربوطه ارزیابی و بررسی  نگردد ، از افتتاح این ساختمان آموزشی خودداری می کند .

 

 

دراین بازدید مشکلات مربوط به آب شرب ،لایروبی قنات ،انشعاب برق ،دریافت مجوزبهداشتی برای پرورش طیور وجوجه ریزی ،دریافت مجوزپروانه پرورش دام سبک ،بیمه دانش اموزان ترددی ،کمبود اعتبارات برای محوطه سازی ساختمان تازه تاسیس آموزشی وخوابگاهی مورد بحث وبتادل نظر قرار گرفت.

 

 

بابک سلطانی مدیر هنرستان کشاورزی ویهج هم گفت: این هنرستان بزرگترین هنرستان استان کردستان به شمار می رود که دارای 2هزارو هفتصد وهفده مترمربع مساحت ،28 هکتار زمین زراعی و 104 دانش آموز (79 نفر خوابگاهی ) می باشد واز سال 1369 تاکنون در رشته های تحصیلی :زراعت ،باغبانی ،مرغداری صنعتی ،تعمیر موتور و ماشین آلات کشاورزی فعالیت دارد.

 

سلطانی با توضیح اینکه سیاست جدید آموزشی این است که هنرستان ها بتوانند با کارآفرینی و اجرای طرح های اقتصادی به خودکفایی مالی برسند و خودگردان شوند ، افزود : متناسب نبودن تجهیزات کارگاهی وفنی با محتوای کتب درسی ،کمبود شدید اعتبارات مالی برای توسعه رشته های جدید و زمان بر بودن فرآیند های اداری برای انجام سریع برنامه ها را از مهم ترین مشکلات برای بالا بردن بازدهی برنامه ها و رسیدن به استقلال مالی در این هنرستان است . 

بازدید [ 376 ]
برچسب ها