اخبار

فرماندار شهرستان قروه :

آشفتگی در طرح های آموزشی بر کیفیت کار تأثیر می گذارد .

فرماندار قروه با انتقاد از سیاست های اجرایی آموزش و پرورش نسبت به اجرای طرح های مختلف در مدارس و نداشتن یک بسته واحد در این خصوص، خواستار نگاه عمقی به مسایل و مشارکت خانواده ها شد.
آشفتگی در طرح های آموزشی بر کیفیت کار تأثیر می گذارد .

نشست شورای آموزش و پرورش قروه شامگاه شنبه با محوریت بررسی آسیب های اجتماعی در مدارس در حالی برگزار شد که فرماندار قروه از سیاست های اجرایی وزارت آموزش و پرورش نسبت به این مسئله و در واقع نداشتن یک برنامه واحد انتقاد کرد.  

در این نشست اعضا از برگزاری کارگاه ها و اجرای طرح های مختلفی گفتند. طرح هایی به دلیل پراکندگی سطحی کار می شوند نه عمقی و در این میان هیچ گونه نقطه تماسی میان دانش آموزان و مشاوران مدارس برای بررسی آسیب ها وجود ندارد.

 هرچند این طرح ها هرکدام به طور جداگانه توسط یک ارگان اجرا می شود اما به گفته موحد امان اللهی طوری نباشد که تنها برای رفع تکلیف صورت گیرد.

او با تأکید بر اینکه اجرای طرح ها باید همراه با بازخورد مثبت باشد، گفت: مشکل اصلی این است که هرچه طرح اجرا می شود همه پایلوت بوده و به قولی قروه آزمایشگاه شده و همین امر نتیجه کار را نامشخص می کند.

امان اللهی پراکندگی در کار را باعث سردرگمی دانست و تصریح کرد: باید یک بسته واحد برای آموزش داشته باشیم نه اینکه همچنان در آزمون و خطا به سر ببریم و در واقع این مسئله بر کیفیت آموزش تأثیر گذاشته و آن را پایین می آورد.

مطابق اظهارات رئیس شورای آموزش و پرورش قروه نیاز است هرگونه آموزش لازم در کتب درسی گنجانده شود تا دیگر اینگونه آشفتگی در کار به وجود نیاید.

موحد امان اللهی در ادامه به تأثیر نقش والدین در آموزش فرزندان پرداخت و افزود: فردی که به دنیا می آید از همان ابتدا رفتار پدر و مادر بر او تأثیر می گذارد و در واقع ۷ سال اول شخصیت یک انسان که به عنوان دوران طلایی شناخته می شود در خانواده شکل می گیرد.

او توجه اولیا بر نحوه آموزش و تربیت صحیح را ضرورتی مهم خواند و بر تفکیک آسیب های اجتماعی برای بررسی در شورا در نشست های بعدی تأکید کرد و دستور برگزاری کارگاه آموزش مهارت های ده گانه برای اعضای شورا به همراه خانواده را داد.

همچنین امان اللهی از اینکه عده ای از اعضای شورا تنها برای اینکه در جلسه باشند بدون هیچ گونه آمادگی حضور می یابند انتقاد کرد و خواستار حضور با آگاهی و مطالعه کافی در جلسات شد.    

او در ادامه در خصوص برگزاری یادواره شهدا در مدارس به مشارکت دانش آموزان برای این مسئله اشاره کرد و مطالعه وصیت نامه و زندگینامه شهدا با تحلیل توسط دانش آموزان را مهم دانست.   

بازدید [ 557 ]
برچسب ها