فرماندار قروه:حفظ راه شهدا تداوم اهداف نظام اسلامی است

فرماندار قروه حفظ و نگهداشت راه شهدا را تداوم اهداف نظام اسلامی دانست و شهیدان را نور هدایت بشر و ضامن امنیت در کشور عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری قروه،پرویز کولانی روز پنجشنبه در مراسم تشییع پیکر مرزبان شهید «وحید مرشدی»؛ مسئول برجک سیرین هنگ مرزی بانه در زادگاهش روستای بهارلو، اظهار داشت: شهیدان ضامن امنیت نظام جمهوری اسلامی هستند و در واقع نور هدایت بشر به دست شهدا روشن می شود.

به گفته وی سفره معنوی شهدا همیشه پر از برکت های بی نهایت است و مردم باید بدانند چطور از این برکت که با اقتدار شکل گرفته بهره ببرند.

کولانی امثال شهید «مرشدی» را برای دفاع از امنیت کشور در مرزهای ایران نمونه بارز از خود گذشتگی دانست و وظیفه همه مردم و مسئولان را در قبال این از جان گذشتگی حفظ راه شهدا و تداوم اهداف آنان عنوان کرد.

وی با اشاره به حضور مردم در مراسم تشییع و خاکسپاری شهدا، بیان کرد: ادامه راه شهدا یکی از نیازهای اصلی در راستای اقتدار بیشتر نظام اسلامی است و همه وظیفه داریم که در این مسیر حرکت کنیم.

***امام جمعه شهر قروه:شهادت سندی از مظلومیت نظام جمهوری ایران اسلامی است

امام جمعه شهر قروه گفت: شهادت شهید 'وحید مرشدی' سندی از مظلومیت نظام جمهوری اسلامی ایران و نیروی انتظامی در عین اقتدار است.

حجت الاسلام حسن بابائیان روز پنجشنبه در مراسم تشییع پیکر پاک شهید وحید مرشدی در میدان اتحاد شهر قروه با اشاره به امنیت نظام جمهوری اسلامی ایران افزود: در حالی کشورهای همسایه ایران در منطقه خاورمیانه احساس امنیت نمی کنند اما امنیت ایران مثال‌زدنی است و به برکت همین اقتدار و مظلومیت، ملت ایران احساس امنیت می کنند.

وی اضافه کرد: امنیت در ایران مدیون فداکارانی چون نیروی انتظامی، سپاه پاسداران و ارتش سرافراز چون فرزندان گمنام امام عصر(عج) است و مردم قدردان آن هستند.

وی با اشاره به فرموده امام حسین (ع) گفت: در هفته آینده آن کسانی که می خواهند خون این شهداء هدر نرود باید خون تازه بر جریان و شریان نظام جمهوری اسلامی تزریق کنند و آن حضور در پای صندوق های رای است.

امام جمعه شهر قروه با اشاره به علت اینکه امروز دشمن جرات نمی کند به عزت و شرافت کشور ما تعرض کند اظهار کرد: مردم پای این انقلاب ایستاده اند و سایه جنگ را نه مسئولان بلکه مردم از کشور دور کرده اند.

به گفته وی حضور و اقتدار مردم باعث شده که دشمن جرات نکند به این سوء نگاه کند و برای پاسداشت خون شهداء باید در اولویت اول حضور در پای صندوق های رای حاضر باشد و انتخاب اصلح در اولویت دوم است.

حجت الاسلام با باییان با اشاره به اینکه اگر امت کنار بکشد یا به دلیل کم کاری عده ای، قهر کنند و انقلاب تنها بماند سر حسین بن علی(ع) بر بالای نیزه خواهد رفت.

وی افزود: مردم ما تا به امروز قاطعانه و محکم ثابت کرده اند که دیگر اجازه نمی دهند سر حسین بن علی دیگری بر بالای نیزه بروند و با جانشان و خونشان پای این انقلاب را امضاء کرده اند و این انقلاب به دست مقام معظم رهبری و مهدی صاحب الزمان داده خواهد داشت.

حجت الاسلام حسن باباییان با اشاره به اینکه شهادت مقامی است که حتی انبیاء و اولیای خدا آرزوی آن را داشتند، اظهار کرد: شهادت بالاترین مقام برای انسان در نزد خداوند است و پس از شهادت بالاترین خوبی وجود ندارد.

استوار یکم وحید مرشدی متولد 1360،مجرد، اهل شهرستان قروه مسئول برجک سیرین هنگ مرزی بانه کردستان در درگیری با گروهک های معاند روز 19 اردیبهشت مورد اصابت گلوله قرار گرفته و به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

22 ارديبهشت 96