فرماندار قروه:فرهنگ کار در مناطق روستانشین ضعیف است

فرماندار شهرستان قروه گفت: فرهنگ کار در مناطق روستانشین ضعیف بوده و این امر یکی از دغدغه های خانواده ها و مسئولان است.

در دیدار با مردم روستای شکوه آباد افزود: جوانان اشتغال را فقط پشت میز نشینی، کار اداری و شرکتی می دانند و جوانان روستایی در حوزه کار خود در شهر دیگری کارگری کنند و دنبال کار دیگری باشند.

وی از پرداخت تسهیلات ارزان قیمت با سود سه تا هفت درصد را یکی از امکانات خوب توسط دولت یازدهم دانست و افزود: این تسهیلات برای مشاغل در داخل روستاها و شهرهای کوچک توسط نهاد ریاست جمهوری تامین می شود و می طلبد جوانان و مردم روستا از این ظرفیت استفاده کنند.

بخشدار مرکزی شهرستان قروه نیز گفت:در این روستا جدول گذاری به طول 2 متر با اعتبار بالغ بر یک میلیارد ریال در مدت 2 سال توسط دهیاری در این روستا اجراء شده است.

کمال قادری افزود: تامین آب شرب با کمترین امکانات، هزینه جهت ایجاد ایستگاه آب شرب و شبکه لوله کشی با همکاری شورای اسلامی و جمع آوری زباله سطح روستا و نظافت نهرها و معابر توسط دهیاری در این روستا انجام شده است.

به گفته وی روستای شکوه آباد از جمله روستاهایی است که کوچه ها و خیابان های آن نامگذاری شده است.

دهیار روستای شکوه آباد هم گفت: مشکل اصلی این روستا حدود 10 سال مردم با آن دسته و پنجه نرم می کنند مشکل آب بوده که این امر باعث مهاجرت مردم به شهرها شده است.

شیرزاد مریمی افزود: در حال حاضر مشکل آب با استفاده از شبکه قدیمی می توان با مبلغ 200 میلیون ریال چاه جدید راه اندازی نمود و مشکل آب شرب را مرتفع نمود.

به گفته وی با گذشت 15 سال از مطالعه و اجرای طرح هادی در این روستا، اقدام دیگری از جمله سنگ فرش معابر صورت نگرفته است.

مریمی با اشاره به فرسودگی شبکه برق رسانی روستا که از سال 1362 تا به حال هیچ اقدامی جهت نوسازی شبکه انجام نشده افزود: سال گذشته بر اثر اتصال شبکه برق باعث خسارت زیادی به اهالی شد.

دهیارروستای شکوه آباد گفت: عدم نصب علائم راهنمایی و رانندگی در تقاطع اتوبان قروه-همدان و جاده روستای شکوه آباد باعث حوادث دلخراش از جمله تصادف و از دست دادن همشهریان می شود که می توان با کمترین هزینه ارتفاع یکی از پل های نزدیک به جاده، زیرگذر عبور عابرین را احداث کرد.

31 فروردين 96