فرماندار قروه:زیرساخت های مناسب مدیریت بحران را موفق تر می کند

فرماندار قروه با اشاره به اینکه زیرساخت های مناسب مدیریت بحران را موفق تر می کند گفت: باید پیش از بحران به طور جدی برای ارتقای زیرساخت ها تلاش کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری قروه،پرویز کولانی در نشست ستاد مدیریت بحران شهرستان قروه افزود: با آموزش صحیح و ارتقای سطح آگاهی شهروندان، حوادث غیرمترقبه در مدت زمان بسیار کوتاهی مدیریت می شود.

به گفته وی وضعیت اقلیمی و تغییرات آب و هوایی و ضرورت انتقال تجارب بحران یک موضوع ساده نیست و همه کشورها درگیر این مسئله هستند.

کولانی افزود: در پیشگیری از بحران ها و تامین رفاه و حفظ امنیت شهروندان باید زیرساخت ها به روش اصولی و مهندسی در نظر گرفته شود.

وی اضافه کرد: بر اثر بارندگی و وزش بادهای شدید باید روستاهای آسیب دیده بویژه در حریم رودخانه ها شناسایی شود.

وی ادامه داد: نبود مهندسی صحیح و کمبود تجهیزات نقش بسزایی در بحران دارد که باید در این ایام با مردم تعامل داشت.

فرماندار قروه افزود: در بحران، همراهی مردم در امور مدیریتی یک امر ضروری است و نباید جامعه را از این امر دور کرد.

بخشدار دزج هم در این نشست گفت: انبار و محل نگهداری دام در روستای قاورمه دره از توابع بخش چهار دولی که در حریم رودخانه قرار دارد تخریب شده است.

کیان عبدی افزود: 20 منزل مسکونی که در حریم رودخانه ساخته شده بودند، در اثر بارندگی دچار آبگرفتگی شدند.

به گفته وی در این راستا مردم حریم این رودخانه به خانه های امن و مسجد در داخل روستا هدایت شدند.

عبدی با اشاره به برنامه در دست اقدام برای اهالی مردم حریم رودخانه روستای قاورمه دره گفت: مردم را از مسیر سیلاب به داخل روستاها انتقال می دهیم و برای احداث منزل 180 میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه و 60 میلیون ریال تسهیلات بلاعوض پرداخت می شود.

وی از تشکیل پرونده 25 خانواده و ارسال آن به بانک ها خبر داد و افزود: رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، دامپزشکی، منابع آب و جهاد کشاورزی جهت بازدید و برآورد خسارت و حل مشکلات و رسیدگی به وضعیت روستا به این روستا رفتند.

29 فروردين 96