فرماندار قروه:نگاه های تبعیض آمیز در مالیات موجب رکود سرمایه گذاری می شود

فرماندار قروه گفت:اداره مالیات نقش مهمی درتولید و اشتغالزایی در راستای اقتصاد مقاومتی دارد که نگاه های تبعیض آمیز در مالیات موجب رکورد سرمایه گذاری می شود.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری قروه،پرویز کولانی در مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره مالیات شهرستان قروه افزود: یکی از جنبه های اساسی توسعه اقتصادی به عنوان یکی از مولفه های اصلی توسعه در هر کشور، نظام اقتصادی آن کشور است و دولتی که بتواند از یک اقتصاد مولد، درون زا و رو به رشد، به درستی و عادلانه مالیات دریافت کند، در حقیقت موتور محرک توسعه پایدار اقتصادی را به حرکت درآورده است.

به گفته وی نظام مالیاتی به عنوان یکی از ابزارهای مهم مدیریت اقتصادی کشور، اصلی ترین کارکردها را در ایجاد توازن و تعادل در بخش های مختلف اقتصادی برعهده دارد.

 

 

 

 

کولانی با اشاره به اینکه مالیات نقش مهمی در توسعه و پیشرفت کشور دارد گفت: شهرستان قروه به دلیل برخورداری منطقه از مالیات زیادی برخوردار است در صورتی که با سایر شهرستان های کم برخوردار سطح استان تفاوتی ندارد.

مدیر کل مالیات استان کردستان با اشاره به اینکه با مردم باید شفاف برخورد کرد گفت: اگر مردم بدانند که مالیات آنها صرف توسعه می‌شود، مالیات خود را داوطلبانه پرداخت می‌کنند.

علیرضا الوندی میزان وصول مالیات شهرستان قروه در یازده ماه سال جاری را 181میلیار ریال است گفت: 63میلیارد ریال از این مبلغ به  چهار شهرداری و 168 دهیاری این شهرستان پرداخت شده است.

 

 

 

این مسئول با اشاره به پایین بودن سطح درآمد شهرداری‌ها در استان، گفت: اگر درآمدهای پایداری برای شهرداری‌ها در نظر گرفته شود، عوارض دریافتی می‌تواند به عمران شهری بازگردد و موجب رشد و آبادانی شود.

الوندی یکی از راه‌های درآمدزایی برای شهرداری‌ها را ایجاد واحدهای تولیدی برای این نهادها دانست و گفت: با ایجاد این واحدها می‌توان ضمن درآمدزایی برای شهرداری، اشتغالزایی را هم به وجود آورد.


 

در پایان مراسم از زحمات حمید رشیدامیری تجلیل و سید ابراهیم سید احمدی به عنوان رئیس اداره امور مالیاتی شهرستان قروه معرفی شد.

 

25 اسفند 95