مردمی بودن انقلاب اسلامی وجه تمایز این انقلاب با سایر انقلاب های جهان است

پرویز کولانی فرماندار قروه گفت: مردمی بودن و مشارکت تمامی اقشار در پیروزی انقلاب اسلامی وجه تمایز این انقلاب با سایر انقلاب های جهان در طول تاریخ است.

پرویز کولانی روز جمعه در راهپیمایی باشکوه 22 بهمن در میان مردم انقلابی و ولایتمدار مردم شهرستان قروه گفت: ویژگی بنیادی انقلاب بزرگ ما نسبت به دیگر نهضت های دیگر دنیا مکتبی و اسلامی بودن آن است.
وی اضافه کرد: ملت ایران پس از گذر از نهضت ضد استبدادی مشروطه و نهضت ضد استعماری ملی شدن صنعت نفت به این تجربه گرانبار و ارزشمند دست یافت که علت اصلی و اساسی عدم موفقیت تمام و کمال این نهضت ها مکتبی نبودن مبارزات بوده است.
به گفته وی گرچه در نهضت های اخیر خط فکری و رهبری روحانیت مبارز سهم مهم و اساسی را بر عهده داشت اما به دلیل دور شدن این مبارزات از مواضع اصیل اسلامی، جنبش ها را به سرعت به رکود کشانید.
کولانی با بیان اینکه وجدان بیدار ملت ایران به رهبری امام (ره) ضرورت پیگیری خط نهضت اصیل مکتبی و اسلامی را دریافت، گفت: روحانیت مبارز کشور همواره در صف مقدم نهضت های مردمی بودند و نویسندگان و روشنفکران متعهد با رهبری امام راحل تحرک نوینی یافت.
وی با اشاره به اعتراض درهم کوبنده امام بزرگوار به توطئه آمریکایی، انقلاب سفید که در جهت تثبت پایه های حکومت استبداد و تحکیم وابستگی های سیاسی و اقتصادی ایران به غرب و امپریالیسم جهانی بود عامل حرکت یکپارچه ملت گشت افزود: انقلاب عظیم و خونبار امت اسلامی در خرداد ماه 42 که در حقیقت نقطه آغاز شکوفایی این قیام شکوهمند و گسترده بود مرکزیت امام را به عنوان رهبری انقلاب اسلامی تثبت نمود.
فرماندار قروه افزود: ملت آگاه و مصمم به رهبری قاطع و خلل ناپذیر امام،قیام پیروزمند و یکپارچه خود را به طرز گسترده و سراسری آغاز نمود و نهال انقلاب با تقدیم بیش از 60 هزار شهید و هزاران جانباز در میان فریادهای استقلال، آزادی جمهوری اسلامی به ثمر نشست و این نهضت عظیم با تکیه بر ایمان، وحدت و قاطعیت رهبری در مراحل حساس به پیروزی رسید.
به گفته وی 22 بهمن سال 57 روز فرو ریختن بنیاد استبداد داخلی و سلطه خارجی در کشور ایران است و پیروزی ملت ایران را به گوش همه جهانیان رساند.
وی مهم ترین مبانی انقلاب اسلامی را توحید، عدالت خواهی،عدالت گستری، ولایت، استقلال،آزادی و مردم سالاری دانست و گفت: هر کدام از این اصول و مبانی الزامات راهبردهای فرهنگی، سیاسی و اجتماعی مختلفی را ایجاد کرده است.
کولانی تاکید کرد: نظامی که به توحید معتقد است در مقابل هیچ قدرتی سر خم نخواهد کرد چرا که معتقد است حاکمیت جهان از آن خداست پس تبعیتی از شرق و غرب نخواهد داشت و رهبرش بی باکانه و به پشتوانه ملت فهیمش فریاد می زند که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.
به گفته این مسئول نظام جمهوری اسلامی به عنوان یک قطب جدید با مبانی فکری اسلام ناب در معاملات بین المللی مورد کینه دوزی و خصومت بدخواهان و دنیا طلبان قرار گرفت و در جنگ نابرابری که علیه ملت ما به وجود آوردند نه آمریکا، نه شوروی، و نه هیچ ابرقدرتی ما را یاری نکرد.
کولانی افزود: حتی یک مشت از این خاک و ذره ای از عزت و شرافت ما خدشه دار نشد و این تاوان استقلال و عدم وابستگی است و تحریم های ظالمانه اقتصادی روشی غیرانسانی دیگری از طرف دشمنان این نظام و ملت در کنار جنگ تحمیلی و بعد از آن بر ما تحمیل کردند.
وی با بیان اینکه دشمنان ،قدرت ملت ایران با تکیه بر ایمان به خدا، وحدت کلمه در جریان پیروزی انقلاب و جنگ تحمیلی دیدند افزود: این بار دشمنان به شیوه ناجوانمردانه تری روی آوردند و به گمانشان ملت ایران را تسلیم خواهند کرد اما غافل از اینکه ملتی که از جان و مال خود برای استقلال و عزت خود گذشته است با این فشارها خم به ابرو نمی آورد و تسلیم نخواهد شد.
فرماندار قروه با اشاره به پستی و خواری تمام و با پسغام و پیغام قدرت های برتر جهان به ملت ما برای حاضر شدن و رسیدن پای میز مذاکره افزود: دشمنان گمان کردند زمان باج خواهی و تسلیم ملت ایران است اما همه عالم و همه ملت آزاده جهان دیدند که نظام ما در مقابل زور، تهدید و تحریم باج نخواهد داد و ذره ای از مصالح ملی کوتاه نخواهد آمد.
وی اضافه کرد: ملت ایران به دنیا ثابت کردند فرزندان این انقلاب برجام را خلق کردند و روزگاری که از ملت ما قبول نمی کرذند که بگوید انرژی هسته ای حق مسلم ما است پذیرفتند و با زبان خود گفتند انرژی هسته ای حق مسلم شماست.
کولانی افزود:در کنار دستاوردهای مهم برجام و لفو قطعنامه های ظالمانه علیه ایران که با حمایت های بی دریغ مقام معظم رهبری و تدابیر اندیشمندانه رئیس جمهوری و سیاست تیم هسته ای شکل گرفت.
وی ایمان به خدا، وحدت کلمه و رهبری امام رمز پیروزی انقلاب ،موفقیت و تدام نظام دانست و گفت: هر ندایی خلاف این مفهوم باشد ندای شیطان است و انقلاب اسلامی متعلق به همه مردم ایران است و به هیچ گروه، نهاد و حزب و افراد خاصی تعلق ندارد و تا زمانی که مردم هستند انقلاب ما آسیب نخواهد دید
22 بهمن 95