مدیر کل نوسازی ،توسعه و تجهیز مدارس کردستان: 15 پروژه نوسازی و مقاوم سازی مدارس کردستان به بهره برداری رسید

مدیر کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس کردستان گفت:به مناسبت گرامیداشت ایام مبارک دهه فجر 15 مدرسه با 60 کلاس درس با پنج هزار و 754 مترمربع فضای آموزشی در استان کردستان به بهره برداری رسید.

 سعیدی در افتتاح مدرسه مقاوم سازی دبستان بوعلی و ینسار از توابع شهرستان قروه افزود: برای 15 مدرسه مقاوم سازی و نوسازی کردستان عتباری بالغ بر 47 میلیارد ریال هزینه شده که از این تعداد یک مدرسه مقاوم سازی و 14 مدرسه دیگر احداث شده بودند.
به گفته وی در سال جاری 59 پروژه نوسازی و مقاوم سازی با 291 کلاس درس با مجموع زیربنای 30 هزار و 631 متر مربع با اعتبار 255 میلیارد ریال در استان کردستان به بهره برداری رسیده است.
سعیدی با بیان اینکه میانگین مقاوم سازی در قروه سه برابر میانگین متوسط استانی است، افزود: اگر در سطح استان 16 منطقه آموزشی را به میانگین 2. 6 درصد تقسیم کنیم زیربنای اختصاص مقاوم سازی در قروه 5. 17 درصد است.
رئیس آموزش و پرورش شهرستان قروه نیز گفت: این مدرسه در سال 66 احداث و از سال 69 به مدت 25 سال مورد استفاده قرار گرفته و نیازمند بازسازی و مقاوم سازی بود.
حسین الماسی افزود: پروژه مقاوم سازی مدرسه 6 کلاسه روستای وینسار با اعتبار یک میلیارد و 200 میلیون ریال به بهره برداری رسید.
به گفته وی سه کلاس درس این مدرسه مجهز به سیستم هوشمند می شود و کمک به هوشمندسازی مدارس کمک به افزایش توانمندی دانش‌آموزان است که باید تمام توان خود را برای پیشبرد این مهم به کار ببریم.
از 12 تا 22 بهمن به نام دهه فجر نامگذاری شده و در طول این دهه 707 طرح عمرانی با حدود هشت هزار و 460 میلیارد ریال اعتبار در استان کردستان افتتاح شد.
21 بهمن 95